KASKAD & YOĞUŞMALI BACA SİSTEMLERİ SSWW
Malzeme
Uygulama Alanları
Avantajları
KASKAD & YOĞUŞMALI BACA SİSTEMLERİ SSWW

Sistem, modern ısıtma cihazlarının kullanıldığı düşük baca gazı sıcaklığına sahip ve yoğuşmalı sistemlerin tekli veya kaskad bağlantılı, hermetik kombi cihazlarının tekli veya çoklu bağlantılı pozitif basınçlı baca uygulamalarında kullanılır. İmalat şekli ve geçme sistemi bakımından SSW sistemi ile aynı özelliklere sahiptir, tek farkı baca bağlantıları sızdırmazlığının hazır özel contalar kullanılarak sağlanmasıdır. Baca modülleri Ø80 ila  Ø700 mm arasındaki çaplarda üretilmektedir.

Kaskada baca sistemlerinde ısıl kapasiteye bağlı olmaksızın tek bir bacaya maksimum 9 cihaz bağlanabilmektedir.

Cihazların yatay baca bağlantılarının toplandığı kollektör de mutlaka cihazlardan ana Tee ye yukarı doğru %3 eğim verilmelidir. Bu sayede atık gaz hızlanarak gitmesi sağlanarak atık gaz tahliyesi kolaylaştırılırken, yoğuşma suyu da yatay kollektörde birikmeden yatay drenaj dan atılabilmektedir.

Malzeme

İç cidar 0,40 ila 2,00 mm arasında (316L/1.4404) paslanmaz çelik.

Uygulama Alanları

Doğalgaz, LPG, fuel oil, gaz yağı yakan ıslak (W) sistemler, yoğuşmalı, hermetik cihazların baca sistemleri, 200 Pa basınçlı fan vs cihazların proses atış bacaları.

Avantajları

Sızdırmazlık, hızlı ve kolay monta, kondenzasyon tahliyesi için uygun yapı, rejim haline hızlı geçiş, düşük yüzey pürüzlülüğü ile çekişte verim, özel baca şapkaları seçenekleriyle çekiş kolaylığı ve mimari dizayn, geniş ürün yelpazesi.

Menü