YÜKSEK SICAKLIK VE YÜKSEK BASINCA DAYANIMLI BACA SİSTEMLERİ
Malzeme
Uygulama Alanları
Avantajları
YÜKSEK SICAKLIK VE YÜKSEK BASINCA DAYANIMLI BACA SİSTEMLERİ

Sistem yüksek sıcaklık ve yüksek pozitif basınç dayanımının gerekli olduğu jeneratör, kojen, türbin gibi cihazların egzoz atışında ve fanlı çalışan ram makinesi, kurutma baskı makinesi gibi endüstriyel tesislerdeki atık yada proses gazlarının taşımasında kullanılır. Sistem ihtiyaç ve şartnamelere göre  tek ve ya çift cidarlı olarak tasarlanabilir, Sürekli TIG veya PLAZMA kaynağı ile imal edilir. Baca bağlantıları erkek-dişi konik muflu geçmeli yapılarak dışarıdan paslanmaz çelikten imal harici bağlantı kelepçesi ile birbirlerine kilitlenir. Konik geçme ve bağlantı bölgesinde uygulanan yüksek sıcaklığa dayanıklı silikonun kullanılması sayesinde 600 derece sıcaklığında 5000 Pa basınçta H1 sınıfında sızdırmazlık sağlanır. Baca modülleri Ø80 ila Ø700 mm arasındaki standart çaplarda üretilmektedir.

Malzeme

İç cidar 0,40 ila 1,00 mm arasında (316L/1.4404) paslanmaz çelik, Dış cidar 0,30 ila 0,60 mm arasında alüminize sac, İzolasyon 30-50-80-100 mm kayayünü.

Uygulama Alanları

Doğalgaz, LPG, fuel oil, katı yakıt ve gaz yağı yakan ıslak (W) ve kuru (D) sistemler, kojenerasyon, jeneratör ve türbin sistemleri, endüstriyel tesislerde proses gazı atma-taşıma sistemleri.

Avantajları

600 derece baca gazı sıcaklığı ile 5000 Pa’da sızdırmazlık, hızlı ve kolay montaj, kondenzasyon tahliyesi için uygun yapı, düşük ısı geçişi ve düşük dış cidar sıcaklığı, rejim haline hızlı geçiş, düşük yüzey pürüzlülüğü ile minimum sürtünme kaybı, geniş ürün yelpazesi

Menü